lu.se

Institutionen för handelsrätt

Ekonomihögskolan vid Lunds universitet

Kontakt

Institutionen för handelsrätt


Maryam Akhondipour

Doktorand

maryam.akhondipour@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 36 97

Visa mer information


Andrea Algård

Universitetsadjunkt

andrea.algard@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 42 07

Visa mer information


Marie Appelstrand

Universitetslektor

marie.appelstrand@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 14 53

Visa mer information


Niklas Arvidsson

Universitetslektor

niklas.arvidsson@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 34 36

Visa mer information


Fabiana Avelar Pereira

Doktorand

fabiana.avelar_pereira@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 48 95

Visa mer information


Johan Axhamn

Universitetslektor

johan.axhamn@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 36 71

Visa mer information


Leonardo Battista

Gästdoktorand

leonardo.battista.8002@har.lu.se

Visa mer information


Markus Björklund

Inköpssamordnare

markus.bjorklund@ehl.lu.se
Telefon: +46 46 222 17 14

Visa mer information


Frida Blomberg

Amanuens

frida.blomberg@har.lu.se

Visa mer information


Ingela Brandt

Utbildningsadministratör

ingela.brandt@har.lu.se

Visa mer information


Cécile Brokelind

Professor

cecile.brokelind@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 33 67

Visa mer information


Gisela Broomé

Utbildningsadministratör

gisela.broome@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 91 12

Visa mer information


Anneli Carlsson

Universitetsadjunkt, studierektor

anneli.carlsson@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 42 52

Visa mer information


Rolf Dotevall

Gästprofessor

rolf.dotevall@har.lu.se

Visa mer information


Elisabet Eneroth

Universitetslektor

elisabet.eneroth@har.lu.se

Visa mer information


Boel Flodgren

Professor

boel.flodgren@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 33 75

Visa mer information


Maria Fritz

Doktorand

maria.fritz@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 96

Visa mer information


Carina Funck

Universitetsadjunkt

carina.funck@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 44 09

Visa mer information


Peter Gottschalk

Universitetslektor

peter.gottschalk@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 33 12

Visa mer information


Johan Green

Utbildningsadministratör

johan.green@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 38 25

Visa mer information


Lovisa Halje

Universitetsadjunkt

lovisa.halje@har.lu.se

Visa mer information


Ann-Christine Hartzén

Postdoktor

ann-christine.hartzen@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 45

Visa mer information


Sigrid Hemels

Gästprofessor

sigrid.hemels@har.lu.se

Visa mer information


Jörgen Hettne

Prefekt, professor

jorgen.hettne@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 79 02

Visa mer information


Axel Hilling

Docent

axel.hilling@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 33 65, +46 76 855 21 00

Visa mer information


Pernilla Håkansson

Koordinator

pernilla.hakansson@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 99

Visa mer information


Andreas Inghammar

Docent

andreas.inghammar@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 33 64, +46 73 391 96 02

Visa mer information


Olof Jakobsson

Universitetsadjunkt

olof.jakobsson@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 33 63, +46 70 512 37 20

Visa mer information


Jonas Ledendal

Universitetslektor

jonas.ledendal@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 33 69

Visa mer information


Henriette Malmström

Doktorand

henriette.malmstrom@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 94

Visa mer information


Lotta Maunsbach

Universitetslektor

lotta.maunsbach@jur.lu.se
Telefon: +46 46 222 11 24

Visa mer information


Krister Moberg

Professor

krister.moberg@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 97

Visa mer information


Marta Papis-Almansa

Universitetslektor

marta.papis-almansa@har.lu.se

Visa mer information


Vincenzo Pietrogiovanni

Docent

vincenzo.pietrogiovanni@har.lu.se

Visa mer information


Sofia Rosendahl

Studievägledare

sofia.rosendahl@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 95

Visa mer information


Christian Schwartz

Doktorand

christian.schwartz@har.lu.se

Visa mer information


Fredrik Tesch Morawetz

Forskare

fredrik.tesch_morawetz@har.lu.se
Telefon: +46 72 176 91 86

Visa mer information


Melina Trydegård

Amanuens

melina.trydegard@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 34 40

Visa mer information


Ulrika Wennersten

Universitetslektor

ulrika.wennersten@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 86 92

Visa mer information


Annamaria Westregård

Docent

annamaria.westregard@har.lu.se
Telefon: +46 46 222 75 46

Visa mer information


Distributionsansvarig p-dekal: Pernilla Håkansson

Katalogadministratör: Johan Green, Pernilla Håkansson

Skyddsombud: Johan Green

Adressuppgifter

Institutionen för handelsrätt

Besöksadress:
Ole Römers väg 6, Lund

Postadress:
Box 7080, 220 07 Lund

Internpost: hs 38

Telefon: +46 46 222 78 99

Mer information i Lunds universitets forskningsportal